8235 kodów rabatowych i promocji w jednym miejscu

Anka Krystyniak

Nie znaleziono rabatów spełniających warunki

MAGIA. SYMBOL. KSIĘŻYC. Numerologia i moc szlachetnych kamieni to tajemnica stojąca za projektami biżuterii Anki Krystyniak.

Anka Krystyniak to warszawianka, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Projektowania Ubioru i Biżuterii. Miłość do sztuki, architektury i wzornictwa rodziła się już u Anki – dziewczynki. Z czasem nabrała dojrzałości, charakteru i znaczenia dzięki połączeniu z symbolami: tymi polskimi, indiańskimi, bliskowschodnimi, religijnymi, etnicznymi, a nawet barokowymi.

Wszystko to zmaterializowało się w 2012 roku – wtedy z fascynacji narodziła się autorska marka Anki. Był to moment ważny, bo w ten sposób Krystyniak znalazła sposób na komunikację ze wszechświatem – swoimi projektami mogła wyrazić siebie i przekazać to innym poprzez charakterystyczne, kultowe już symbole zakute w biżuterii.

Pierwszy amulet Anki Krystyniak powstał z zoisytów – kamieni pomagających w trudnych momentach. Potem pojawiły się kolejne: polskie symbole, symbole kobiecości, siły, opieki, zaradności… Jak to działa? Według Krystyniak energię można zakląć we wszystkim. „Jeżeli to, co robisz pochodzi z głębi ciebie, to zaszywasz w tym swoją energię”, mówi.

Stąd sukces jednego z jej najważniejszych i najbardziej charakterystycznych amuletów w kolekcji – słowiańskiej Lunuli. Talizman wzmacniający poczucie kobiecości stał się nieodłączną ozdobą tysięcy kobiet w Polsce i na świecie.

Biżuteria Anki Krystyniak, wykonana ze srebra, srebra złoconego, złota i kamieni naturalnych, opowiada historie i tworzy je na nowo, indywidualnie, stając się osobistym amuletem i przewodnikiem każdej nowej właścicielki i każdego właściciela.

W 2018 roku marka Anka Krystyniak została wyróżniona statuetką ELLE Style Award w kategorii „Marka Roku”.

Biżuterię Anki Krystyniak można kupić we flagowym butiku na ul. Mokotowskiej 63 w Warszawie oraz w Etar Vintage Concept Store w Wiedniu. W butiku online natomiast można zamówić biżuterię, którą dostarczymy do każdego zakątka świata.